Otsi siit blogist

2/16/2016

Keskaasta seminar sissetulevatele õpilastele

Pool aega Eestis on juba läbi, tuli aeg keskaasta seminariks. Kolmkümmend vahetusõpilast ja kaksteist vabatahtlikku kohtusid üheks nädalavahetuseks, 5-7.veebruarini. Reede õhtul jõudsime igalt poolt Eestist Jänedale, kus me olime esimest korda pärast aastaalguse seminari kõik koos. Seminar toimus ühes väikeses koolis, kus meil olid workshopid, kus me ööbisime, sõime, mängisime ja naersime palju.

Pärast õhtusööki kirjutasime keeletesti, kuigi kell oli juba palju. Seejärel me mängisime, lihtsalt rääkisime ja meil oli lõbus õhtu.

Järgmine hommik algas keeletunniga, kus me parandasime ja tõlkisime keeleteste väikestes rühmates ja eestlased aitasid meid selle raske keelega.
Esimestes workshopites, rääkisime kuidas meil koolis ja peres läheb ja kas meil sõpru ja hobisid on.

Pärastlõunal oli meil väike fotojaht: meil oli kümme teemat ja poolteist tundi aega pildistamiseks. Teemad olid näiteks "Eesti: ootus vs reaalsus", "Presidendi pulm", "YFU Eesti vabatahtlikud" ja "pidu Antslas". Me vaatasime õhtul pilte ja igal rühmal olid väga erinevad ja naljakad fotod.

Keskaasta seminaril osalenud õpilased ja vabatahtlikud
Siis meil oli aega rääkimiseks sellest, millest me tahtsime rääkida ja endised vahetusõpilased rääkisid meile oma aastast. Hiljem õhtul vaatasid mõned filmi, teised mängisid ööni Aliast.

Pühapäeval rääkisime sellest, mida me oleme juba teinud ja mida planeerime veel teha Eestis, kuidas meile seminar meeldis ja eurooplased registreerisid end juba YES-ile.
Pärast seda kõike me tänasime vabatahtlikke, et seminar oli nii tore ja eriti Johannat, kes selle kõik korraldas!


Sophia, Šveitsist
vahetusõpilane Eestis